Projekt Kalendarza Sportowego na sezon 2023/2024

Informujemy, że został opracowany projekt Kalendarza Sportowego na sezon 2023/2024, z którym mamy nadzieję uważnie się wszyscy zapoznają i wniosą swoje ewentualne uwagi do końca lipca. Chcielibyśmy właśnie z końcem lipca kalendarz zatwierdzić w wersji ostatecznej.

PROJEKT KALENDARZA

Zwracamy uwagę, że kalendarz został opracowany w zgodzie z rekomendacjami, z zakończeniem rozgrywek ligowych najpóźniej do 16 tygodnia roku. Staraliśmy się zmieścić wszystkie turnieje w ramach cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski, Grand Prix Polski. Zgodnie z sugestiami wielu zawodniczek i zawodników zawody Mistrzostw Polski Sprintów i Tandemów Mieszanych umieściliśmy w grudniu, kończąc kluczowe imprezy na na początku czerwca.

Aktualnie trwa opracowanie terminarzy ligowych w uzgodnionych terminach Weekendów Ligowych. Po opracowaniu terminarzy ligowych zaproponowane zostaną terminy zawodów w ramach cyklu Turnieju Miast (ze względu na potrzebę ustalenia dostępności kręgielni).

Informujemy również, że trwa opracowanie rozgrywek 2 ligi – czteroosobowej w składach mieszanych. To projekt zaproponowany przez kilku członków PZKręgl. Ideą tych rozgrywek jest możliwość rywalizacji drużynowej, w formie bardziej rekreacyjnej ale w systemie gry sportowej.