Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/pzkregl/domains/pzkregl.pl/public_html/wp-content/plugins/styles/classes/csstidy/class.csstidy.php on line 854

UWAGA !!! Komunikat w sprawie organizacji imprez centralnych

Koleżanki i Koledzy,

codziennie docierają do nas niepokojące informacje dotyczące epidemii. Sytuacja w wielu krajach jest trudna. W Polsce póki co mamy kilkadziesiąt przypadków potwierdzonych zachorowań, w całym kraju wprowadzane są nadzwyczajne środki ostrożności.

Sytuacja ma wpływ na wiele obszarów naszego życia, również na sport. W Wielkopolsce zorganizowano spotkania na różnych szczeblach samorządowych. Włodarze gmin i miast wprowadzają różne decyzje, które mają ograniczyć ryzyko rozwoju epidemii w tym regionie. W innych województwach też podejmowane są działania w temacie koronawirusa.

W dniu wczorajszym Wójt Gminy Tarnowo Podgórne podjął trudną decyzję o konieczności przesunięcia terminu majowych imprez: Mistrzostw Europy pow. 60 lat, Pucharu Świata U18, Mistrzostw Mistrzostw Świata Seniorów w kręglarstwie w Tarnowie Podgórnym. Z uwagi na to, że organizacja Mistrzostw Świata to duże przedsięwzięcie organizacyjne i finansowe, ta decyzja musi być podjęta z dużym wyprzedzeniem. Pismo informujące zostało już przesłane do Kręglarskiej Federacji Światowej i czekamy na informację zwrotną, która określi co zrobić w tej na pewno trudnej sytuacji.

W Gostyniu Burmistrz na okres minimum 2 tygodni zamknął wszystkie obiekty sportowe – na tej podstawie odwołany został Turniej Kwalifikacyjny Mistrzostw Europy pow. 60 lat.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Sportu wydało rekomendację o odwoływaniu imprez sportowych. W dniu dzisiejszym Zarząd Sekcji Kręglarstwa Klasycznego podjął trudną decyzję o odwołaniu Mistrzostw Polski Młodzików w Sierakowie, które miały odbyć się w dniu 13-15.03.2020 r. O nowym terminie poinformujemy w czasie, kiedy sytuacja się ustabilizuje.

Co do nadchodzących kolejnych imprez mistrzowskich (Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostw Polski Juniorów) decyzje podejmiemy w następnym tygodniu, patrząc na rozwój sytuacji. Z uwagi na to, że zawody są ujęte w systemie Sportu Młodzieżowego, będziemy szukać możliwości rozegrania ich w terminie. Sytuacja jest jednak postępowa i ciężko nam przewidzieć co wydarzy się w następnych dniach.

Prosimy wszystkich o wyrozumiałość. Staramy się podejmować decyzje w sposób wywarzony, patrząc na obniżanie ryzyka i ogólną sytuację w kraju.

Życzymy wszystkim spokoju i przede wszystkim zdrowia.

DOBRY RZUT

W imieniu Zarządu Sekcji Kręglarstwa Klasycznego

Polskiego Związku Kręglarskiego

Maciej Kląskała